Kurs salsy – prezent dla aktywnych

kurs salsyTańce latyno-amerykańskie są bardzo popularne i cenione na całym świecie. Wiele osób, niezależnie od wieku i predyspozycji fizycznych, uczy się latynoskich tańców towarzyskich i wykorzystuje swoje umiejętności w trakcie zabaw tanecznych czy imprez. Tańce latyno-amerykańskie pozwalają również w doskonały sposób wyrzeźbić ciało i podnieść sprawność fizyczną.

Bodaj najbardziej rozpowszechnionym stylem tanecznym jest salsa. Wyróżniamy wiele typów salsy; salsa New York, salsa Los Angeles, salsa Kubańska, salsa Portorykańska, Salsa Palladium Mambo czy też salsa Kolumbijska. Zdecydowanie, najsłynniejszym gatunkiem salsy jest salsa kubańska. Niemniej jednak szkoły taneczne uczą stylów północno amerykańskich. Salsa łączy w sobie elementy wielu innych stylów tanecznych, przez co może wydawać się niezmiernie ożywcza i energetyczna. Dodatkowym atutem jest żwawa muzyka rodem z Ameryki Łacińskiej, która wpływa na odbiór i percepcję tańca.

Kursy salsy są organizowane przez wszystkie szkoły tańca. Możemy uczyć się od instruktorów, w których żyłach płynie latynoska krew. Stanowi to bez wątpienia dodatkowy atut. Bez wątpienia tylko rodowity Latynos potrafi w pełni nauczyć technik tanecznych, które są właściwe dla tańców latyno-amerykańskich. Salsa jest tańcem, który wymaga bardzo dużej sprawności fizycznej. Konieczna jest tutaj bardzo dobra praca nóg i bioder. Partnerzy pozostają praktycznie przez cały układ w jednym miejscu i tylko nieznacznie przemieszczają się po parkiecie.

Warto jest poznać tajniki tego niezwykłego tańca. Poza tym kurs salsy to także znakomity pomysł na prezent dla wszystkich aktywnych i energicznych.

Reklamy