Jazda samochodem rajdowym – niezapomnianym prezentem

jazda samochodem rajdowymEkstremalna jazda samochodami rajdowymi po torze wyścigowym jest z pewnością niemałą gratką dla wszystkich osób, które cenią sobie szybkość oraz bezkompromisowość i z pewnością może stanowić niezapomniany prezent.

Jazda obejmuje zazwyczaj kilkanaście okrążeń toru rajdowego, Kierowca posiada zabezpieczenie w postaci odpowiedniego ubrania, kasku i pasów bezpieczeństwa. Jazda odbywa się pod okiem doświadczonego trenera rajdowego, który na samym początku przybliża nam kwestie techniczne i omawia na czym polega jazda. Instruktor towarzyszy nam w czasie całej jazdy samochodem wyścigowym i już w czasie jazdy podpowiada nam jak wykonywać poszczególne manewry i jak możemy rozwinąć prędkość pojazdu.

Warunkiem koniecznym jest posiadanie czynnego prawa jazdy kategorii B. Zalecane jest aby za kierownicę samochodów rajdowych wchodzili doświadczeni kierowcy, którzy będą w stanie opanować maszynę. Najczęściej spotykanym samochodem rajdowym jest Subaru Impreza. Subaru Impreza to mocny samochód, który w wersji wyścigowej ma pod maską ponad 300 KM.

Bez wątpienia każdy miłośnik wyścigów samochodowych pragnąłby wsiąść za kierownicę takiej maszyny i przynajmniej raz w życiu odbyć kilka okrążeń wokół toru rajdowego. Każdy ma możliwość aby spełnić swoje marzenia, gdyż jazda samochodem rajdowym nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu – standardowy koszt jazdy to 300-400 zł. Jazda może odbywać się w każdych warunkach pogodowych, jednakże odradza się jazdę w deszczu. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych prezentów.

Reklamy